Pod naším okýnkem; Chovejte mě, má matičko; Kalamajka; Padej dešti, deštíčku

11.05.2020

Milé děti, milí rodiče,
dnes Vás zdravím už podruhé, tentokrát se však hlásíme s písničkami a muzicírováním.

Protože je pondělí, přidáváme k písničce i další část hudební nauky, kterou pro naše děti na míru připravuje Míša. U mladších dětí opět poprosíme rodiče o trpělivost, aby si děti mohly vše projít, budou potřebovat trochu Vaší pomoci. Z pracovního listu je možné pustit i hudební ukázky, po vytištění listu si děti mohou doplnit některé úkoly samostatně.

Na záznamu z Jarního koncertu mladších dětí v loňském roce najdete oblíbené lidové písničky: Pod naším okýnkem, Chovejte mě, má matičko a Kalamajku. První dvě už jsme si posílali, ale Kalamajku jsme ještě neměli. Přidávám k ní i notový zápis s jednoduchým doprovodem v úpravě Tomáše Motýla.

A ještě jedna písnička speciálně pro Barevné děti - někteří si na ni možná vzpomenou, jmenuje se Padej dešti, deštíčku. Napsal ji skladatel Petr Eben a patří do cyklu Zelená se snítka. Zpívali jsme ji před dvěma lety, když jste mnozí byli ještě v růžových šatičkách. Dnes jsou z Vás šikovní Barevňáci, tak Vám ji posílám na připomenutí. Můžete si vybrat, jestli si poslechnete nahrávku (je moc pěkná, z našeho CD Voda, vodička z roku 2002) nebo se můžete podívat na záznam z roku 2016 anebo obojí. V příloze najdete i noty.

Pokud se zajímáte o historii našeho sboru, zveme Vás k dalšímu dílu rubriky ZE SBOROVÉHO ARCHIVU. Tentokrát jsme zveřejnili nahrávky a fotografie z 90. let.

Všechny děti a rodiče moc pozdravuji a přeji, ať se máte dobře,

Helena Stojaníková