Ze sborového archivu: 90. léta ♫

09.05.2020

Milí sboroví přátelé, těší nás Váš zájem o zajímavosti ze sborového archivu. Minulý týden jsme zveřejnili nahrávky ze 70. let a vzpomínkové texty Tomáše Motýla, dnes skočíme rovnou do "devadesátek". Příští týden se opět můžete těšit na starší ukázky včetně dalších Tomášových textů.

Devadesátá léta byla další úžasná sborová éra. Otevřené hranice, spousta možností. V hlavním sboru z počátku desetiletí stovka dětí, v mladších odděleních téměř také tolik. Jen trochu soutěžení (Cantonigrós, Llangollen), ale obrovské množství krásných zážitků a zajímavých příležitostí.

Nahrávky, které si můžete poslechnout, jsou jednak z CD "Dona nobis pacem" (Mácha – Hymnus, Poulenc – Litanie, Novák – Gloria), ostatní repertoár na tomto CD je vánoční. Další série nahrávek pochází ze zájezdu do Švýcarska a Itálie na podzim v roce 1995 (koncerty v Monte Carraso nedaleko Belinzony a Cattedrale di Bergamo). Výběr fotografií je letmým průřezem celého desetiletí, jistě přijdete na to, co všechno Vám ve výběru ještě chybí. Nebo možná přijdete na to, že máte i doma nějaké poklady (fotky atd.)? Budete-li se chtít podělit, klidně pište na motyli@spk.cz.

Děkujeme za Vaši přízeň a přejeme pěkné poslouchání, prohlížení a vzpomínání... H.S.