AKTUÁLNĚ

Formulář s přihláškou do sboru naleznete zde.


Vážení rodiče, milí zpěváčci, přátelé a příznivci našeho sboru,
protože od 11. března z důvodu vládních opatření proti epidemii nemůžeme pravidelně zpívat ve zkouškách, připravili jsme pro Vás a pro děti rubriku ZPÍVÁME DOMA. Zde zveřejňujeme pravidelnou poštu určenou a posílanou našim sborovým dětem, ale také všem ostatním, kterým písnička udělá radost. A protože máme zajímavého materiálu dostatek, připravili jsme v této rubrice něco i pro posluchače a bývalé členy.

Těšíme se, až se opět budeme moci setkávat ve zkušebně i na koncertech.

Helena Stojaníková

Ze sborového archivu:

Milí přátelé,
dnes bychom se s Vámi chtěli podělit o vzpomínky na úžasný zážitek, kterým pro nás byl koncert v rámci festivalu Pražské jaro v roce 2008. Této mimořádné příležitosti předcházela intenzivní a pečlivá příprava a krásně povedený koncert se slavnostní a přátelskou atmosférou byl pro nás tou největší odměnou. Podpořit nás tehdy přijela i...

Milí sboroví přátelé, nachystali jsme pro Vás další část ukázek z textů Tomáše Motýla. Tentokrát téma prvního z nich – koncertní oblečení – navedlo na myšlenku vyhledat různé fotografie koncertního oblečení hlavního sboru i přípravných oddělení a jejich proměny v průběhu téměř šedesáti let historie sboru.

 ↓ Proběhlé akce

Preludium Aloise Motýla

2. března 2020 v 19.00 hodin,
Klášterní kostel Zvěstování Panny Marie v Šumperku

Festival mladých umělců založil zakladatel Šumperského dětského sboru Alois Motýl. V rámci letošního ročníku vystoupí na třetím festivalovém koncertě domácí Motýli Šumperk a mimořádně vzácný host – dětský pěvecký sbor Permoník z Karviné. Tento působí při ZUŠ Karviná od roku 1966, založili jej Eva a Ivan Šeinerovi. Permoník patří mezi nejúspěšnější dětské sbory v naší republice, vedle vlastních aktivit pravidelně spolupracuje s orchestry, má za sebou vystoupení v mnoha zemích světa. Do Šumperka přijíždí Permoník před cestou do USA, na kterou se chystá letos v dubnu. Sbor vede Martina Juriková.

Kontakt

Motýli Šumperk
Komenského 9
787 01 Šumperk

telefon: +420 583 217 132
email: motyli@spk.cz