NADCHÁZEJÍCÍ SBOROVÉ AKCE

Preludium Aloise Motýla

2. března 2020 v 19.00 hodin,
Klášterní kostel Zvěstování Panny Marie v Šumperku

Festival mladých umělců založil zakladatel Šumperského dětského sboru Alois Motýl. V rámci letošního ročníku vystoupí na třetím festivalovém koncertě domácí Motýli Šumperk a mimořádně vzácný host – dětský pěvecký sbor Permoník z Karviné. Tento působí při ZUŠ Karviná od roku 1966, založili jej Eva a Ivan Šeinerovi. Permoník patří mezi nejúspěšnější dětské sbory v naší republice, vedle vlastních aktivit pravidelně spolupracuje s orchestry, má za sebou vystoupení v mnoha zemích světa. Do Šumperka přijíždí Permoník před cestou do USA, na kterou se chystá letos v dubnu. Sbor vede Martina Juriková.


Vítání jara – jarní koncert mladších dětí

13. 3. 2020 v 17:00 hodin,
Divadlo Šumperk

Jaro svými písničkami přivítají přípravná oddělení Šumperského dětského sboru, Růžové děti, Barevné děti a nejmladší Zpívánky. Pro Zpívánky to bude první veřejné vystoupení v letošní sezóně.


Klasika Viva – Motýli Šumperk a Musica Bohemica

30. března 2020 v 19.00 hodin, 
Klášterní Kostel Zvěstování Panny Marie v Šumperku

Český rok skladatele a zakladatele souboru Musica Bohemica Jaroslava Krčka je hudebním ztvárněním lidového kalendáře s jeho tradičními zvyky a obřady. Spojení tohoto věhlasného souboru s energií dětského pěveckého sboru Motýli Šumperk slibuje naprosto ojedinělý zážitek.

Zpívají Motýli a Plameňáci.   


Zlatá lyra 2020

4. dubna 2020
Klášterní kostel Zvěstování Panny Marie v Šumperku

V letošním roce proběhne již padesátý ročník nesoutěžní přehlídky dětských pěveckých sborů šumperského regionu Zlatá lyra. Celkem dvacet jedna sborů, téměř šest stovek zpěváčků od mateřských škol po středoškoláky, se představí na pěti festivalových koncertech. Jejich vystoupení bude sledovat odborná porota složená z předních odborníků na dětský sborový zpěv. Přehlídku pořádají Motýli Šumperk za podpory Kruhu přátel Šumperského dětského sboru, SVČ Doris Šumperk a v odborné gesci NIPOS Artama Praha.

 ↓ Proběhlé akce

Kontakt

Motýli Šumperk
Komenského 9
787 01 Šumperk

telefon: +420 583 217 132
email: motyli@spk.cz