NADCHÁZEJÍCÍ SBOROVÉ AKCE

! AKTUÁLNÍ INFORMACE K 10. 3. 2020!

Vážení rodiče, milí zpěváčci, přátelé a příznivci našeho sboru,
mimořádná opatření zakazující pořádání akcí a přítomnost dětí ve školských zařízeních dopadají i na aktivity našeho sboru. Proto se v pátek 13. března nemůže uskutečnit jarní koncert mladších dětí. Věříme, že jaro společným zpíváním přivítáme v jiném termínu, budeme vás včas informovat. Zakoupené vstupenky můžete vracet až do konce června v pokladně divadla.

Dokud bude toto nařízení trvat, nemohou probíhat běžné zkoušky sboru.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na další setkávání.

Helena Stojaníková


ZRUŠENO - O náhradním termínu budeme informovat.

Klasika Viva – Motýli Šumperk a Musica Bohemica 

30. března 2020 v 19.00 hodin, 
Klášterní Kostel Zvěstování Panny Marie v Šumperku

Český rok skladatele a zakladatele souboru Musica Bohemica Jaroslava Krčka je hudebním ztvárněním lidového kalendáře s jeho tradičními zvyky a obřady. Spojení tohoto věhlasného souboru s energií dětského pěveckého sboru Motýli Šumperk slibuje naprosto ojedinělý zážitek.

Zpívají Motýli a Plameňáci.   


ZRUŠENO - 50. ročník proběhne příští rok.

Zlatá lyra 2020

4. dubna 2020
Klášterní kostel Zvěstování Panny Marie v Šumperku

V letošním roce proběhne již padesátý ročník nesoutěžní přehlídky dětských pěveckých sborů šumperského regionu Zlatá lyra. Celkem dvacet jedna sborů, téměř šest stovek zpěváčků od mateřských škol po středoškoláky, se představí na pěti festivalových koncertech. Jejich vystoupení bude sledovat odborná porota složená z předních odborníků na dětský sborový zpěv. Přehlídku pořádají Motýli Šumperk za podpory Kruhu přátel Šumperského dětského sboru, SVČ Doris Šumperk a v odborné gesci NIPOS Artama Praha.

 ↓ Proběhlé akce

Preludium Aloise Motýla

2. března 2020 v 19.00 hodin,
Klášterní kostel Zvěstování Panny Marie v Šumperku

Festival mladých umělců založil zakladatel Šumperského dětského sboru Alois Motýl. V rámci letošního ročníku vystoupí na třetím festivalovém koncertě domácí Motýli Šumperk a mimořádně vzácný host – dětský pěvecký sbor Permoník z Karviné. Tento působí při ZUŠ Karviná od roku 1966, založili jej Eva a Ivan Šeinerovi. Permoník patří mezi nejúspěšnější dětské sbory v naší republice, vedle vlastních aktivit pravidelně spolupracuje s orchestry, má za sebou vystoupení v mnoha zemích světa. Do Šumperka přijíždí Permoník před cestou do USA, na kterou se chystá letos v dubnu. Sbor vede Martina Juriková.

Kontakt

Motýli Šumperk
Komenského 9
787 01 Šumperk

telefon: +420 583 217 132
email: motyli@spk.cz