AKTUÁLNĚ

Formulář s přihláškou do sboru naleznete zde.


Vážení rodiče, milí zpěváčci, přátelé a příznivci našeho sboru,
od 1. června jsme obnovili činnost sboru, sice v omezeném provozu, po malých skupinkách, ale každý zpěváček si nyní může alespoň jednou týdně přijít do zkoušky zazpívat!  

Během období, kdy nebylo možné zkoušet, vznikla na našich stránkách nová rubrika  ZPÍVÁME DOMA. Zde zveřejňujeme pravidelnou poštu určenou a posílanou našim sborovým dětem, ale také všem ostatním, kterým písnička udělá radost. A protože máme spoustu zajímavého materiálu, připravili jsme v této rubrice ukázky ZE SBOROVÉHO ARCHIVU pro posluchače a bývalé členy.

Těšíme se, až se s Vámi opět budeme moci setkávat na koncertech.

Helena Stojaníková

Ze sborového archivu:

Milí přátelé,
dnes bychom se s Vámi chtěli podělit o vzpomínky na úžasný zážitek, kterým pro nás byl koncert v rámci festivalu Pražské jaro v roce 2008. Této mimořádné příležitosti předcházela intenzivní a pečlivá příprava a krásně povedený koncert se slavnostní a přátelskou atmosférou byl pro nás tou největší odměnou. Podpořit nás tehdy přijela i...

Milí sboroví přátelé, nachystali jsme pro Vás další část ukázek z textů Tomáše Motýla. Tentokrát téma prvního z nich – koncertní oblečení – navedlo na myšlenku vyhledat různé fotografie koncertního oblečení hlavního sboru i přípravných oddělení a jejich proměny v průběhu téměř šedesáti let historie sboru.

 ↓ Proběhlé akce

Preludium Aloise Motýla

2. března 2020 v 19.00 hodin,
Klášterní kostel Zvěstování Panny Marie v Šumperku

Festival mladých umělců založil zakladatel Šumperského dětského sboru Alois Motýl. V rámci letošního ročníku vystoupí na třetím festivalovém koncertě domácí Motýli Šumperk a mimořádně vzácný host – dětský pěvecký sbor Permoník z Karviné. Tento působí při ZUŠ Karviná od roku 1966, založili jej Eva a Ivan Šeinerovi. Permoník patří mezi nejúspěšnější dětské sbory v naší republice, vedle vlastních aktivit pravidelně spolupracuje s orchestry, má za sebou vystoupení v mnoha zemích světa. Do Šumperka přijíždí Permoník před cestou do USA, na kterou se chystá letos v dubnu. Sbor vede Martina Juriková.

Kontakt

Motýli Šumperk
Komenského 9
787 01 Šumperk

telefon: +420 583 217 132
email: motyli@spk.cz