Travička zelená, Prasátka a pejsci

30.03.2020

Milí zpěváčci, milí rodiče, 
je tady opět pondělí a písničková porce povzbuzení a dobré nálady pro všechny sborové šikulky.

Kromě písniček pro Vás dnes máme novinku: umístili jsme všechny dosud odeslané písničky na naše webové stránky www.motyli-sumperk.cz . Přidali jsme novou záložku - ZPÍVÁME DOMA, najdete tam písničky nejen pro Růžové děti. Písničky je možné poslouchat přímo na stránkách, ale i stahovat, jsou plně k dispozici.

Minule jsem zvala k nahlédnutí na stránky našeho SVČ Doris pokud děti rády malují, mohou se přidat nejen zpěvem, ale také obrázkem.

Nejen pro Růžové děti jsme připravili ozdobenou písničku Jarní slunce (Vozilo se na jaře) . Pokud se dětem písnička s obrázky líbí, ráda s jejich pomocí připravím další, třeba tu o divném zvířeti. Jestli jste nějaký obrázek divného zvířete podle písničky už nakreslili, budu ráda, když mi ho pošlete. ☺

Jakou písničku pro zpěváčky mám dnes nachystanou? Opět to bude naše oblíbená lidová - Travička zelená. Na nahrávce ji zpívají děti z hlavního sboru, tak se k nim krásně přidejte. Můžete si připomenout i další lidové písničky, které máte v minulých mailech (Vyletěla holubička, Chovejte mě má matičko, Pod naším okýnkem, A čo koho do toho...). Věřím, že dětem udělá radost, když se k nim přidají maminky a tatínkové, jsem si jistá, že to zvládnete.☺

Dnes si také můžete připomenout písničku o velkém fotbalovém zápase mezi týmem prasátek a pejsků. Pamatujete si, kdo zvítězil? A bylo to čestné vítězství? Poslechněte si písničku Prasátka a pejsci z cyklu Ivánkova zvířátka Miroslava Raichla. Najdete ji i s notami v příloze. A pokud by se děti pustily do malování, můžeme po divném zvířeti vylepšit i tuto písničku. To by byla paráda, kdybychom to společně zvládli!

A ještě jeden nápad - protože už je to docela dlouho, co jsme se neviděli a vypadá to, že to ještě nějakou chvíli potrvá, bylo by hezké, kdyby si děti vzpomněly i na své kamarády, které ve sboru potkávají a už se spolu dlouho neviděli. Kdyby někdo chtěl poslat ostatním pozdrav nebo vzkaz, ráda ho do pravidelných čtvrtečních a pondělních pozdravů přidám.

Moc všechny pozdravuji a přeji všem dost sil, myslím na Vás,

Helena Stojaníková