Tamhle za vodou

16.04.2020

Milá děťátka a milí rodiče,
zdravím Vás po Velikonocích a i dnes posílám místo čtvrteční zkoušky Barevným dětem písničku, kterou si můžou doma připomenout a zazpívat.

Než se ale dáme do zpívání, přidávám pozdrav od Míši Heldesové, která na dnešek připravila Růžovým a Barevným dětem trochu zábavy s hudební teorií. Nic se nebojte, bude to malování a vybarvování a trošku přemýšlení, ale to nikomu neuškodí. Barevné děti to jistě zvládnou bez pomoci rodičů.

Moje milé Růžové a Barevné děti,

moc se těším, až vás všechny opět uvidím pobíhat po našich chodbách na Komíně nebo třeba v létě na Švagrově. Vím, že být tak dlouho doma je moc fajn, protože můžeme být se svými rodiči, sourozenci a prarodiči, ale zároveň je to velká otrava, protože nám chybí kamarádi a ta spousta kroužků a aktivit, které nám všední dny naplňovaly. Někteří z vás mají určitě spoustu úkolů do školy, doufám však, že si každý týden najdete alespoň chvilku, abyste si zazpívali. Když k tomu přidáte i pracovní listy, které od nás budete dostávat, budete velké frajerky a frajeři. Vám, kteří hrajete na hudební nástroj, bude jejich vyplnění trvat jen pár minut a všechny ostatní prosím, abyste jejich projití věnovali alespoň 10 minut. Velcí a šikovní zpěváci a zpěvačky, kteří z vás vyrostou, by totiž měli umět z not poznat, alespoň trošku, co zpívají.

Usmívejte se, užívejte si sluníčka nejlépe někde v přírodě a dělejte nám všem, kteří vás máme rádi, radost tak, jak to umíte jen vy.

Hezké dny přeje Míša.

A co dnes máme ke zpívání? Možná si vzpomenete na předminulou zásilku, posílala jsem písničku Ten chlumecký zámek. K této písničce patří do jednoho "balíčku" i další lidová Tamhle za vodou. Obě upravil pan Pavel Klapil a k oběma hrají zobcové flétny (kdo má doma noty, může si to doma zkusit zahrát, abychom si ji mohli s flétnou zazpívat, až se zase budeme potkávat).

Pokud jste zapomněli slova můžete si je tady připomenout:

Tamhle za vodou, čtyři koně jdou, pro mou nejmilejší,
Tamhle za vodou, čtyři koně jdou, pro mou milou,
Lalala...

Píja papapá, píja papapá, lálálá....
Tamhle za vodou, čtyři koně jdou, pro mou milou.

Vidíte, slova jsou snadná a nám jen zbývá si připomenout, že máme pěkně zazpívat všechny obloučky (poslechněte si to na nahrávce a zkuste to ještě o něco lépe). Nahrávka je z roku 2010 a zpívají tehdejší Růžové děti. Byly moc šikovné, když zvládly "barevňáckou" písničku, co říkáte?

A komu nestačí jen jedna písnička, může si připomenou další. Všechny máte uložené na našich webových stránkách https://www.motyli-sumperk.cz/zpivame-doma/ a samozřejmě můžete nakukovat i k ostatním oddělením.

Děťátka, mějte se hezky a zpívejte si. Uděláte radost sobě, ale třeba i rodičům.☺

Moc na Vás všechny myslím a těším se, až se opět budeme moci potkávat.

Se srdečným pozdravem, Helena Stojaníková