Tam za tou duhou, Zelený pláně, Slavíci z Madridu, Kladivo

27.03.2020

Milí motýlci, milí rodiče,
všechny Vás moc zdravím, tentokrát z tichého a pustého Komína... I dnes jsem pro Vás připravila písničky na domácí zpívání a také pár novinek.

Především bych chtěla moc poděkovat všem, kteří se mi ozvali, vždy mám velkou radost, když se dozvím, jak se vám daří. Většina z Vás má mnoho práce do školy... pak je samozřejmě nejlepší se odreagovat se sborem, alespoň na dálku.☺

I dnes mám pro Vás speciální pozdrav:
Tentokrát Vás moc pozdravuje Mario Fontana, sbormistr Coro Calicnantus ze švýcarského Locarna. Ke krásnému pozdravu přidal i fotku ze společného koncertu v Šumperku... Švýcarsko má nyní také zavřené školy, ani Calicantus se tedy neschází. Mario psal:

"Give my warmest regards to your choir which I love so much.
What I say to my choir since the beginning, looking on Italy which is near and in a very very big difficult: "now is the time for doctors, nurses, and so on to stay in war, working under great pressure: after the emergency, it will be our time, we must come back and give many concerts, to honor all people that was working hard. So keep exercising voice, songs, vocalizes..."

Stejně tak, jako Mario, i já nyní myslím na všechny, kteří z povahy své profese zajišťují základní chod naší země, naši ochranu a zdraví. Mario také píše: "Náš čas přijde ve chvíli, kdy toto náročné období pomine. Potom se musíme vrátit, abychom mohli svými koncerty poděkovat a vzdát úctu všem, kteří nyní tvrdě a (v obtížných podmínkách pod obrovským tlakem) pracují. Proto pokračujme v tom, co umíme, zpívejme..."
...Já věřím, že se to podaří a opravdu se moc těším na to, až se zase společně dáme do práce. Tak to, mišánci, nevzdávejte a zkuste si čas od času (alespoň dvakrát týdně, nejlépe vždy v úterý a v pátek v době pravidelných zkoušek) písničky poslechnou a zazpívat. Myslím, že materiálu máte už pomalu na celou zkoušku a ještě určitě přidám další.

A co máme nachystáno na dnešek?

Minulý týden mi psal Peťa Vočka, že už se opravdu těší na letní švagrovské soustředění... Myslím, že by nebylo vůbec od věci na chvilku zavřít oči a ocitnout se u švagrovského táboráku. Můžete si k tomu pustit i pár písniček, které posílám, nebo si rovnou zazpívat. Náš sborový duhový zpěvníček všichni znáte, kdo ho nemá, tak si může písničky stáhnout v pdf, posílám. Nahrávky jsou z kazety, kterou jsme nahráli v roce 1996, jmenuje se Tam za tou duhou a jsou na ní všechny písničky ze zpěvníku, abyste se je mohli naučit. Tak honem, oprášit kytary a ukulele a jdeme na to!

Tak to je dnes opravdu vše, pokud jste dočetli až sem, tak moc děkuji a budu opět ráda, když o sobě dáte vědět. A myslím, že by bylo super, kdyby někdo z vás měl chuť poslat pozdrav pro celý sbor, ráda to přidám do úterního mailu...výzva...?☺

Moc na Vás myslím, dávejte na sebe pozor, Hela