Šumperští Motýli přivezli z Řecka zlato (deník.cz)

12.07.2016

Skvělý úspěch přivezl na začátku týdne domů Dětský pěvecký sbor Motýli Šumperk. Výprava se vrátila se soutěže International Choral Festival of Preveza která proběhla ve dnech 7. až 10. července v Řecku. Sbor získal pod vedením Heleny Stojaníkové v kategorii dětských sborů zlatou medaili.

"Jsme moc rádi. Motýli podali výborné výkony nejen na soutěži, ale také na všech doprovodných akcích festivalu," pochvaloval si po návratu do Šumperku sbormistr Tomáš Motýl.

Uvedl, že vyhlášení výsledků bylo velkolepé, probíhalo ve venkovním amfiteátru. Do poslední chvíle nikdo nevěděl, jak to dopadne. "Na pódium zavolali všechny sbormistry. Pak vyhlašovali výsledky po kategoriích od bronzových medailí, současně na plátno promítali grafickou variantu," popsal závěrečný ceremoniál Tomáš Motýl.

Tvrdil, že když pořadatelé ohlásili kategorii dětských sborů, krev v žilách šumperským zpěváčků prudce zhoustla.

"Vzápětí na plátně naskočilo Motyli Sumperk, gold a first prize. Okamžitě vypukl nadšený řev, z něhož se teprve Helenka Stojaníková na jevišti, odkud na plátno neviděla, dověděla, pro co si jde," vyprávěl Tomáš Motýl.

Popsal, že nadšení neznalo mezí. Děti jásaly jak zaplacené, slzičky tekly, prostě paráda. Všichni okamžitě cítili, že půl roku trvající dřina přinesla ovoce, že je to tak správně a že to stálo za to.

A to ještě nebylo všechno. Helena Stojaníková obdržela ocenění za mimořádné pedagogické působení. "Porota ji tak odměnila za to, že děti, vedle pozoruhodného jevištního projevu, se stále chovají tak, aby své zemi nedělaly ostudu a že je to zvenku na první pohled patrné," pochválil svou kolegyni Tomáš Motýl.

Zároveň poděkoval za všestrannou podporu těm, kteří Motýlům účast na soutěži umožnili, a také všem, kteří zpěváčkům drželi palce.


Zdroj: https://sumpersky.denik.cz/kultura_region/sumpersti-motyli-privezli-z-recka-zlato-20160712.html