Datel

16.04.2020

Milí zpěváčci, milí rodiče,
opět Vás zdravím po Velikonocích, v den pravidelné zkoušky Růžových dětí, a posílám písničku pro radost a trochu domácího muzicírování. Také děkuji za veselé pozdravy od dětí, nahrávky zpívání a obrázky, mám vždy velkou radost, když Vás alespoň takto vidím.☺

Kromě písničky dnes také dětem posíláme pozdrav od Míši Heldesové, která Růžovým a Barevným dětem připravila trochu zábavy s hudební teorií. Nebojte se a nahlédněte, určitě Vás nechceme zatěžovat úkoly, berte to jako možnost a zábavu. Věřím, že si s tím děti dobře poradí, můžou kreslit a vybarvovat.

Moje milé Růžové a Barevné děti,
moc se těším, až vás všechny opět uvidím pobíhat po našich chodbách na Komíně nebo třeba v létě na Švagrově. Vím, že být tak dlouho doma je moc fajn, protože můžeme být se svými rodiči, sourozenci a prarodiči, ale zároveň je to velká otrava, protože nám chybí kamarádi a ta spousta kroužků a aktivit, které nám všední dny naplňovaly. Někteří z vás mají určitě spoustu úkolů do školy, doufám však, že si každý týden najdete alespoň chvilku, abyste si zazpívali. Když k tomu přidáte i pracovní listy, které od nás budete dostávat, budete velké frajerky a frajeři. Vám, kteří hrajete na hudební nástroj, bude jejich vyplnění trvat jen pár minut a všechny ostatní prosím, abyste jejich projití věnovali alespoň 10 minut. Velcí a šikovní zpěváci a zpěvačky, kteří z vás vyrostou, by totiž měli umět z not poznat, alespoň trošku, co zpívají.

Usmívejte se, užívejte si sluníčka nejlépe někde v přírodě a dělejte nám všem, kteří vás máme rádi, radost tak, jak to umíte jen vy.

Hezké dny přeje Míša.

Dnes posílám písničku o Datlovi, kterou jsme s Růžovými dětmi připravovali na jarní koncert. V příloze najdete nahrávku i noty.

Pamatujete si, děti, jak jsme datlovi pomáhali ťukat? Sice doma nemáte dřívka, ale třeba Vám maminka na chvíli půjčí vařečky, abyste datlovi u písničky mohli pomoci. A pamatujete si, co měl datel k večeři? Pokud ne, nevadí, můžete se podívat do notiček. A třeba tam najdete i malé překvapení k vybarvení...co to ten datel baští? Nepopletl to náhodou?

Přeji pěkné zpívání a také něco dobrého k večeři (hlavně né červíčky jako datel v písničce☺).

Milí rodiče, držím všem palce, ať vše dobře zvládáte a děkuji Vám moc za spolupráci. Všechny zásilky najdete uložené i na webu našeho sboru.

Mějte se dobře a zpívejte si pro radost☺

Se srdečným pozdravem, Helena Stojaníková