Motýli Šumperk vydali vánoční album. Atmosféru vyrábí dokonale (novinky.cz)

14.12.2011

Vánoční atmosféru dokreslí zbrusu nové dvojalbum pěveckého sboru Motýli Šumperk. Za skvělým výsledkem stojí rok příprav. Kompilace vánoční a adventní hudby vychází k výročí půlstoletí jednoho z nejznámějších dětských sborů Česka. Koupí Noci tichounké uděláte radost a podpoříte letitou práci s dětmi. 

Nákupy vánočních dárků, pečení cukroví, nezbytný úklid, stromeček, ozdoby, spousta adventních akcí - to je častý obrázek předvánočního shonu v leckteré rodině. Když ovšem nastane den D a čas se zpomalí, je potřeba zapojit všechny smysly a vánoční atmosféru si dostatečně užít. Vaše sluchové buňky může báječně naladit zbrusu nové dvojcédéčko dětského pěveckého sboru Motýli Šumperk s názvem Noc tichounká.

Dvě hodiny adventní a vánoční hudby uvádějí sbormistři Tomáš Motýl a Helena Stojaníková za klavírního a varhanního doprovodu Jany Todekové. Tóny harfy kompilaci dodala Jana Boušková. Prim ovšem hrají členové pěveckého sboru, který udivuje sály světa už rovné půlstoletí. Vánoční CD je velkým dárkem všem fanouškům právě k tomuto výročí.

"První CD provede posluchače adventní a vánoční hudbou českou i zahraniční. Pestrý výběr skladeb doplňují sólové vstupy, zobcové flétny i další nástroje. Druhé CD pak nabízí čtyři větší celky vánoční hudby autorů Petra Ebena, Milana Uherka", uvádí sbormistři. "Nechybí ani české a zahraniční koledy," doplňují.

Krásná vánoční kulisa je k dostání ve vybraných informačních centrech, knihkupectvích a v internetovém obchodě dárků z Jeseníků www.pradedovo.cz.

Zdroj: https://www.novinky.cz/vase-zpravy/clanek/motyli-sumperk-vydali-vanocni-album-atmosferu-vyrabi-dokonale-40132490