Broučkovská mazurka

23.04.2020

Ahoj děti, dobrý den milí rodiče,
venku je krásný den, jako malovaný, tak co kdybychom si ho ještě trochu přizdobili pěknou písničkou?

Ještě než se k písničce dostaneme, moc ráda předávám pozdrav speciálně pro Vás, Růžové děti, je od Alenky Hudosové, kterou znáte ze zkoušek (maminka od Lucinky):

Milé Růžové děti,
moc vás všechny zdravím. Doufám, že se máte všechny dobře, že se jen neučíte, ale že si také užíváte krásného počasí. Nemůžu se dočkat, až si zase budeme moct na zkouškách společně zazpívat, zahrát a zatancovat. Už aby to bylo. Těším se na vás.
Alena

Alenka mi psala, že si doma s holčičkami zpívají naše písničky, tak mám velkou radost a věřím, že i ostatní děti si občas něco zazpívají. Protože s písničkou je dobře a veselo.

A ta dnešní je přímo tancovací. Znají ji všechny naše sborové děti, ačkoli ji nikdy nezpíváme na koncertě a málokdy se ji učíme ve zkouškách. Je to naše švagrovská tancovací Broučkovská mazurka (autorem je Miroslav Raichl). Vždy, když máme nějakou slavností nebo radostnou příležitost, tak si se sborovými dětmi zatancujeme. Třeba když máme sborové oslavy nebo poslední večer na letním soustředění na Švagrově. Kdo už s námi byl, tak si na ten závěrečný bál možná vzpomene. Pro děti, které písničku ještě neznají posílám nahrávku se zpíváním a notičky. Můžete si tam přečíst slova, kdo třeba umí hrát na nějaký hudební nástroj, může si zkusit písničku přehrát. Jsou tam přidané i akordy pro kytaristy.

Až budete písničku umět, můžete si pustit druhou nahrávku, kde už je jen doprovod a zpívat si sami, beze mě. No a navíc si můžete zatancovat. Že nevíte jak? Zkuste se, děti, zeptat maminky nebo tatínka, zda by Vám ukázali, jak se tančí mazurka, jistě si vzpomenou.☺

Tak, a můžeme se dát do tance, klidně celá rodina!

Mějte se všichni moc krásně, myslím na vás a těším se (stejně jako Alenka), až budeme tančit a zpívat společně.☺

Helena Stojaníková