Mal som jednu kopaničku

20.04.2020

Milí Barevňáčci, milí rodiče,
nastal čas našeho pravidelného pondělního setkání ve zkušebně na Komíně. Ve zkušebně jsem zatím sama, ale alespoň takto na dálku Vás všechny moc zdravím a posílám opět jednu oblíbenou písničku našich sborových dětí. Rodiče prosím o předání dětem a moc děkuji za spolupráci.

Dnes se Barevné děti dopustí dvojhlasu. Ty, které už byli mezi "barevnými" v loňském roce, si můžou písničku připomenout a zopakovat. Kdo postoupil teprve letos, tak už ji sice také zpíval, ale neměli jsme dost času si ji pořádně zapamatovat. Proto jsem pro Vás připravila nejen noty a nahrávku, ale také nahrávku každého hlasu zvlášť. Určitě jste nezapomněli, kdo je soprán a kdo alt. Tak si můžete najít tu svoji správnou nahrávku a zkuste si se mnou zazpívat. Pro děti, které si nepamatují text, přidávám i noty. Když to nepůjde napoprvé, nevadí, můžete si svůj hlas nejprve několikrát poslechnout a pak se postupně přidat. Však to znáte ze zkoušky. Až si budete jistí, zkuste to společně s nahrávkou z loňského Jarního koncertu: 

Tak co, jak vám to šlo? ☺

Míša Vám opět připravila trochu zábavy se základy hudební teorie. Schválně zkuste, jestli s i s tím sami poradíte. Možná někdo bude potřebovat pomoc rodičů, tak o ni pěkně požádejte. Zatím ještě v pracovním listu nenajdete notičky, zato tam najdete spoustu pěkných písniček, obrázků a zábavných úkolů. Tak se nebojte a koukněte na to.

Mějte se, děťátka i rodiče, moc hezky a když to půjde, užívejte si krásné dny i s písničkou,

Helena Stojaníková