Hajha, husy, ze pšenice; Koukal se náš pejsek na kočku

02.04.2020

Ahoj děti! Dobrý den maminky a tatínkové,
moc Vás všechny zdravím a věřím, že se máte v rámci možností dobře.

I dnes jsem pro děti připravila známé písničky, tak věřím, že je potěší a že si také zazpívají, když budou chtít mohou si i zatancovat.

Vzpomínáte, děti, jak jsme ve zkouškách zpívali písničku Hajha, husy, ze pšenice? Střídali jsme skupinku sólistů s celým sborem a navíc jsme si u písničky zatancovali. Nejprve jsme museli vyhnat husy z té pšenice, pak jsme dali ruce v bok, aby bylo vidět, že už jsme jako ta "holka veliká", ve druhé sloce jsme na místě tančili a nakonec jsme se trochu nazlobili na toho chasníka, na kterého jsme tak dlouho čekali a nepřišel...písničku si můžete stáhnout opět z tohoto mailu nebo na sborových webových stránkách. Nahrávka je z roku 2018 a Pro připomenutí jsem k písničce přidala i pár fotek z roku 2018, kdy jsme ji naposledy zpívali, tak se na ně můžete podívat na tomto odkazu.

Kdo si minule zazpíval písničku Prasátka a pejsci, může pokračovat s další oblíbenou obrázkovou písničkou - dnes to bude Koukal se náš pejsek na kočku. Jestli pak si, šikulky, pamatujete, že máme mít na začátek zpívání úplně volný krk a zpíváme volným maminčiným hláskem? Klidně si to doma vyzkoušejte. A já budu určitě moc ráda, když mi dáte vědět, jak se Vám to podařilo.

Přidávám obrázek od Lucinky Pospíšilové, který mi dnes poslala, děkuji za krásnou duhu, určitě udělá radost nejen mně.

Mějte se všichni dobře, dávejte na sebe pozor a zpívejte si pro radost a potěšení.☺

Helena Stojaníková