Vyletěla holubička, Divné zvíře

26.03.2020

Ahoj zpěváčci a dobrý den všem rodičům!
Ani dnes nepřijdete o pravidelné zpívání, i když uznávám, že společně je to mnohem větší zábava! Ale věřím, že si rádi zazpíváte doma s maminkou nebo s tatínkem.

Dnešní písničky pro radost budou opět všem dobře známé. Lidovou písničku Vyletěla holubička jistě všichni dobře znáte. My zpíváme většinou dvě sloky, na dnešní nahrávce máme i třetí, můžete si ji poslechnout a pak společně zazpívat. Zpěváčci si mohou zkusit, jestli zvládnou na jeden správný pěvecký nádech celou frázi "vyletěla holubička ze skály, ze skály" tak, jak to známe ze zkoušek.

V minulém mailu jsem dětem posílala písničku Jarní slunce (Vozilo se na jaře). Když se podíváte zítra ve 13.30 na FB SVČ Doris, tak tam naši písničku najdete i s obrázkovým zpracováním a také se zajímavou informací. Tímto bych Vás také chtěla pozvat ke sledování webových stránek SVČ Doris www.doris.cz, kde každý den najdete nějakou zajímavou a zábavnou aktivitu, kterou si můžete doma vyzkoušet.

V příloze najdete ještě jednu oblíbenou písničku Růžových dětí: Divné zvíře z cyklu Ivánkova zvířátka, strašidla a prasátka od Miroslava Raichla. Možná Vás napadne, že doma k této písničce něco důležitého chybí...? Máte pravdu, bez obrázku "divného zvířete" to není úplně ono... A co kdybyste si doma to "divné zvíře" k písničce nakreslili? To by bylo něco! A pokud by se to podařilo, byla bych moc ráda, kdyby mi rodiče třeba poslali fotku obrázku buď mailem, nebo na telefon. K čemu mi obrázky budou? Určitě pro radost, ale možná vám napoví, když se zítra po 13.30 podíváte na naši jarní písničku na FB Doris.cz. ☺

(Milí rodiče, určitě Vás tímto nechci zatěžovat, vím, že dalších úkolů mají děti dostatek. Berte to jako motivaci a zábavu pro toho, komu se bude chtít.)

Moc na Vás všechny myslím a přeji, ať se máte dobře a jste zdraví,

Helena Stojaníková