Dulcis Christe, Deo Gratias

24.03.2020

Ahoj všem motýlkům a dobrý den rodičům☺,
dnešní pozdrav a úterní dávku písniček posílám na adresy dětí i rodičů. Je to proto, že nevím, zda opravdu všem dětem předchozí maily došly. Pokud ne, prosím, ozvěte se, ráda vše přepošlu znovu.

Dnes přidávám i pozdrav od Tomáše Motýla:

Milá děťátka sborová, dočasně zpěvu zbavená,
všechny vás moc zdravím, myslím na vás a přeji, aby se vám i vašim milým nemoc vyhýbala a abyste v tomto vynuceném domácím "vězení" našli dostatek nápadů, které by vám přinášely užitek i potěšení. Mějte se moc pěkně, těším se, až se s vámi zase budu moci potkat. Pěkně pozdravuje Tomáš.

...

A co dnes najdete v odkazu ke stažení?

Malé opáčko a připomenutí Dulcis Christe Michelagela Granciniho. Kromě partitury sborové přikládám i pro klavíristy-nadšence partituru s doprovodem.

Nahrávky:

1. Dulcis Christe - provedení našich dětí v roce 2005 ve Würzburgu (určitě si poslechněte, možná vás zaujme barva zvuku sboru, výrazně tmavší, než máme dnes)

2. Dulcis Christe - doprovod a rejstřík "voice", tedy bez zpěvu a textu

3. Dulcis Christe - pouze doprovod - zkuste si, jestli se udržíte a zazpíváte sami celou skladbu (pro doprovod je zvolen rejstřík cembalo, dřív jsme to takto zpívali)

Dulcis Christe - noty sbor

Dulcis Christe - noty klavír + sbor

Také si můžete stáhnout Deo gratias Ilji Hurníka, v provedení našich dětí (opět rok 2005 a koncert ve Würzburgu).

Deo gratias - nahrávka

Deo gratias - noty

Určitě najdete i na YouTube spoustu zajímavých odkazů k oběma skladbám, já přidávám tento:

 A ještě jedna sranda na závěr:


Moc na Vás všechny myslím a budu moc ráda, když mi dáte vědět, jak se vám daří. Také mi můžete napsat, jestli jste si zpívání podle nahrávek zkusili a jak vám to šlo. Pokud máte nějaké přání, co byste si chtěli poslechnout nebo zopakovat, klidně napište.

Pozdravuji i všechny rodiče a přeji, ať vše dobře zvládáte.

Hela