Čmelák

20.04.2020

Naši milí Růžováčci, milí rodiče,
i dnes Vás velmi zdravím a v tichu zkušebny pro Vás připravuji další pozdrav. Už aby se nám to tu zase rozezvučelo brebentěním a zpíváním. Stále čekám na nějaké lepší zprávy, ale zatím nám situace nepřeje, zpívání a roušky prostě nejdou dohromady.

Dnes si doma můžete připomenout další písničku, kterou jsme na jaře společně zpívali. Patří do jednoho písničkového balíčku k Datlovi a Čarodějnici a napsal ji pan skladatel Karel Hába. Tentokrát budeme zpívat o Čmelákovi. To vám byl tedy muzikant, velký nadšenec! Sám od sebe se rozhodl, že se naučí hrát na hudební nástroj. A ne jen tak ledasjaký... vybral si...? Vzpomínáte si, jaký nástroj si čmelák vybral? Pokud ne, pusťte si písničku z přílohy a můžete se také podívat na notičky a možná u nich najdete zase malé překvápko.

Míša pro všechny, kteří mají chuť postupně se prokousat hudební teorií, připravila na tento týden další zábavu s notičkami (i když vlastně zatím bez notiček). Nebojte se a nahlédněte. I zde najdete písničky k poslouchání, zazpívání a nakreslení. Růžové děti budou asi potřebovat trochu pomoci od rodičů, věřím, že společně Vám to půjde. A když se chvilka hned nenajde, můžete se k tomu vrátit kdykoli později, třeba na našich webových stránkách https://www.motyli-sumperk.cz/l/ruzove-deti-doma/.

Děťátka i rodiče, pokud to jde, užívejte sluníčka, zpívejte si a mějte se krásně,

Helena Stojaníková