Stojí hruška v širém poli, Hodinářský krámek

23.03.2020

Milá děťátka, milí rodiče,
opět posílám všem srdečný pozdrav a taky trochu zpívání pro radost a potěšení.

Co najdete v dnešní "zásilce" ?

Pokud to chcete vzít trochu víc doopravdy a nejen poslouchat, zkuste se nejprve rozezpívat s lidovou písničkou. Posílám naši oblíbenou - Stojí hruška v širém poli. Nahrávka je ze Zlaté lyry, proto je trochu "zvukově bohatší", ale pro připomenutí to zatím postačí. Protože je to nahrávka z koncertu s hlavním sborem, možná si všimnete, že se písnička zpívá ve vícehlasé úpravě. Myslím, že hlavní hlas je i tak dobře slyšet, takže se nenechte plést a zpívejte to, co znáte. Až najdu nějakou lepší nahrávku, tak vám ji pošlu. Pro připomenutí textu zasílám i noty v PDF.

Dnes si můžete připomenout písničku Hodinářský krámek. Tentokrát je nahrávka v podání našich kamarádů ze Zábřeha, dětské sbory Slavík a Písnička a jejich nahrávka ze Zlaté lyry 2018 (Tímto také posílám srdečné pozdravy do Zábřeha Slavíkům i Písničce a jejich sbormistrům☺!)

Plameňáci si jistě všimnou, že na nahrávce se zpívá písnička malinko jinak, než jsme zvyklí, ale to vůbec nevadí, naopak je vždy zajímavé poslouchat jiná provedení a tím se i inspirovat. Pokud si někdo nepamatuje všechna slova, může se podívat do přiložené partitury.

A ještě jeden nápad... Říkala jsem si, jestli naši Plameňáci vlastně znají naše sborové webové stránky www.motyli-sumperk.cz? Možná jste zatím neměli čas si je pořádně prohlédnout, jsou nové od listopadu. Když budete mít čas, zkuste se podívat.☺

Když mi budete chtít napsat, jak se Vám zpívání doma daří, budu moc ráda.☺

Moc pozdravuji a přeji, ať všechno dobře zvládáte a ať jste všichni zdraví.

Helena Stojaníková