Tam za tou duhou, Severní vítr

26.03.2020

Ahoj zpěváčci a dobrý den všem rodičům!
Dnešní porce písniček pro Barevné děti a Plameňáky je připravená, tentokrát je "zásilka" společná.

Říkala jsem si, že bychom si mohli malinko odlehčit a udělat si dnes radost písničkami, které rádi zpíváme v létě u táboráku. Kdo už zažil sborové soustředění na Švagrově, tak si jistě vzpomene, jakou kouzelnou atmosféru má letní večer, zapálený oheň a zpívání s kytarou... Kdo s námi zatím ještě na soustředění nejel, to možná zažil na jiném táboře, nebo s rodiči na chatě či na dovolené.

Máme spoustu oblíbených písniček, které na našem sborovém táboráku nemohou chybět.

Ta první, úvodní se jmenuje Tam za tou duhou a je podle ní pojmenovaný i náš sborový zpěvníček, který už dvě desítky let slouží, jako základní zdroj našich táborákových písniček. Ke zpěvníčku jsme v roce 1995 natočili i kazetu (rodiče dětem můžou vysvětlit, co je to kazeta ☺), abychom se z ní písničky mohli naučit.

Kdo hraje na kytaru, tak se může přidat, pokud nějaký akord ještě neznáte, tak teď je ta správná chvíle si ho vyhledat a naučit. Už se těším, jak nám to v létě u táboráku půjde.☺

Kromě "Duhy" přidávám další oblíbený hit našich dětí - písničku Severní vítr.

Ráda bych Vás také pozvala k nahlédnutí na webové stránky SVČ Doris www.doris.cz, kde každý den najdete zábavnou a zajímavou aktivitu, kterou si doma můžete vyzkoušet. Když se podíváte zítra ve 13.30 na FB SVČ Doris, tak tam najdete písničku Vozilo se na jaře v podání našich Růžových dětí (záznam z roku 2018, takže dnešní Barevné děti) s obrázkovým zpracováním a také se zajímavou informací.

Moc na Vás všechny myslím a přeji, ať se máte dobře a jste zdraví.

Helena Stojaníková