Ty bysterský zvony

21.04.2020

Milí motýlci, milí rodiče, všem Vám přeji dobrý den, ☺
doufám, že se máte dobře a kromě hory domácího učení si občas dopřejete i trochu sluníčka a trochu muziky.☺

Dnešní písničku jsem už několikrát měla nachystanou, ale zatím jsem ji vždy odložila... Je překrásná, ale trochu melancholická. Protože je ale v posledních dnech krásně a slunečno, říkám si, že trocha sentimentu nám neuškodí a náladu nerozesmutní. Navíc máme písničku krásně zpracovanou na videu z roku 2018 a dosud nezveřejněnou, takže jdeme na to.

Česká lidová Ty bysterský zvony v úpravě Miroslava Raichla. Krásná tříhlasá úprava, kterou jsme v poslední sezóně nezpívali, takže určitě bude pro mladší děti neznámá. Pokud chcete využít čas a možnost se ji naučit doma, opět to bude jen dobře, protože se později, až se zase sejdeme, budete moci směle přidat k celému sboru. Protože jsme písničku zpívali s bývalými členy na minulém výročí, máme nahrané i všechny hlasy samostatně. Audio nahrávka celé skladby je z našeho CD Koncert 2009. Noty samozřejmě také přikládám, tak se můžete dát do zpěvu.☺

Míša připravila další verzi hravé hudební teorie, určené především mladším dětem a těm, kteří neprošli hudební naukou v ZUŠ. Ničeho se nebojte a mrkněte na to, najdete tam i pěkné hudební ukázky, zapeklité úkoly a hudební vtip s Mr. Beanem na závěr.

Děťátka, opatrujte se, pozdravujte doma a mějte se hezky,
Hela