en-Okolo Třeboně, Pase ovčačka

22/06/2020

Milá děťátka, milí rodiče,
moc Vás zdravím a posílám pondělní zpívání pro Barevné děti.

Než se pustíme do zpívání, chtěla bych Vás informovat, že stále vyhodnocujeme situaci, sledujeme vývoj událostí a uvolňování opatření. Ačkoli bude v brzké době umožněno otevření Středisek volného času (a náš sbor je zřizován SVČ), přetrvávající omezení zatím neumožní, abychom obnovili činnost sboru. Samozřejmě, že se vše může změnit, proto budeme vše i nadále sledovat.

Stejně nejasná situace je stále ohledně letních táborů. I zde musíme na rozhodnutí počkat, údajně do poloviny května či začátku června. Připravujeme souhrnné organizační informace pro rodiny sborových dětí, ale protože se opatření stále mění, vyčkáváme na vhodný okamžik. Neradi bychom Vás informovali a vzápětí vše zase měnili. Děkujeme za pochopení a věříme, že všechno dobře dopadne.

I dnes pro děti Míša připravila zábavnou hudební teorii. Víme, že mladší děti možná budou potřebovat trošku rodičovské pomoci, proto moc děkujeme, pokud rodiče najdou chvilku, aby s dětmi dnešní hudební teorii prošli. Nebojte se slova teorie (nějak mě nenapadá lepší a méně strašidelné). Když se podaří, abychom se společně prokousali tímto základem, bude dětem hudební zápis přístupnější a lépe se v něm budou orientovat. Samozřejmě si všechno společně projdeme, až se zase uvidíme. Pokud chvilku najdete a nemáte z "teorie" děs a hrůzu, čeká děti na konci dnešního dílu hudební pohádka. Nebo rovnou dvě.

A co si dnes můžete zazpívat? Jednak Vás pozvu ke zpívání s Růžovými dětmi, protože mají v dnešní zásilce oblíbenou písničku Okolo Třeboně. Tu moc dobře znáte, tak si ji dnes můžete připomenout.

K tomu opět notičky pro muzikanty s omalovánkou pro šikulky.

Na dnešní písničku se moc těším. Měla jsem velkou radost, když jsem ji našla. Zpívali jsme ji letos na podzim a bohužel jsme ji zatím nenatočili. Ale to vůbec nevadí, protože ji natočila kapela Musica Bohemica s Jaroslavem Krčkem a vsadím se, že se Vám bude moc líbit. Mně se tedy líbí a moc! Jmenuje se Pase ovčačka a zpívali jsme ji na koncertě v listopadu. Pamatujete, jak se nám pletla ovčačka a ovčáček? Snad už to nepopleteme. Tak si písničku připomeňte, zopakujte. Na nahrávce zpívá pan Krček jen jednu sloku, ale předehra i dohra jsou v rozsahu celé sloky, tak si ty druhé dvě můžete zazpívat s doprovodem sami.

Milí rodiče, děkuji za spolupráci, vím, že není vždy snadné najít čas na domácí sborové zpívání. Pokud se k písničkám nebo k hudební teorii nedostanete, vůbec se netrapte, děti vše snadno doženou, až se zase budeme potkávat. Vše, co posíláme je pro jejich a Vaše potěšení a příjemné společné trávení volného času. 

Pokud Vás zajímají perličky ze sborové historie, nahlédněte na tento odkaz, zde postupně zveřejňujeme starší sborové nahrávky, texty Tomáše Motýla a zajímavé okamžiky sborové historie.

Všem dětem i rodičům posílám mnoho pozdravů a doufám, že se máte dobře. Je to náročné období zejména pro rodiny, proto moc držím palce, ať vše dobře zvládáte.

Helena Stojaníková