en-Březnový pochod

29/06/2020

Milé děti, milí rodiče,
opět Vás moc zdravím a posílám dětem písničky na domácí zpívání.

Nejprve však další díl hudební nauky, kterou na míru připravila našim dětem Míša. Větší děti už si jistě poradí samy a pokud by se Vám to zdálo moc těžké, můžete se podívat také k Barevným dětem (na našich stránkách Zpíváme doma), mají trochu jednodušší verzi pracovního listu. Klidně si můžete projít obě.

Také Plameňákům dnes přidám odkaz na lidové písničky, které zpívají naše mladší děti - můžete zavzpomínat na svá mladá léta v růžových šatičkách.

Dnešní písnička bude z našeho předloňského repertoáru. Vzpomínáte na "březen nebřezen"? V příloze najdete písničku Březnový pochod, kterou jste zpívali mnozí ještě jako Barevné děti. Kdo už byl Plameňák, tak ji asi také zná, zpívali jsme ji společně všichni. Nahrávka je ze Zlaté lyry v roce 2018. Posílám i noty, i když nejsou úplně pěkně čitelné, ale aspoň vidíte, co někdy musíme luštit, než Vás písničku naučíme.☺

Plameňáci, pokud Vás naše sborové zpívání opravdu hodně zajímá, můžete prozkoumat "ZPÍVÁME DOMA" hlavního sboru. Písničky se učit určitě nemusíte, protože stejně nevíte, jaký hlas, když jsou tam i čtyři najednou. Ale pro začátek je určitě dobré hodně poslouchat nahrávky. Zejména děti, které mají jet na letní soustředění s hlavním sborem by si mohly tímto udělat velký náskok. Pak se Vám budou vaše hlasy snadněji učit.

Pokud se zajímáte o historii našeho sboru, zveme Vás k dalšímu dílu rubriky ZE SBOROVÉHO ARCHIVU. Tentokrát jsme zveřejnili nahrávky a fotografie z 90. let.

Všechny děti a rodiče moc pozdravuji a přeji, ať se máte dobře,

Helena Stojaníková