en-Ten chlumecký zámek, Růže z Texasu

21/05/2020

Ahoj děti! Dobrý den maminky a tatínkové,
opět Vás moc zdravím a posílám Barevným dětem písničkový pozdrav pro radost.

Stále pátrám v našem sborovém audio archivu a zrovna včera jsem objevila malý poklad, když jsem na nahrávce Jarního koncertu z roku 2011 našla další písničku, kterou jsme s Barevnými dětmi letos zpívali a připravovali na jarní koncert. Je to známá lidová písnička Ten chlumecký zámek v úpravě Pavla Klapila. Ve zkouškách už jsme si nestihli zazpívat písničku i s flétničkami, jak uslyšíte na nahrávce. Můžete si to nyní vyzkoušet doma. Některé děti, které se učí hrát na flétnu ode mě měly noty k doprovodu. Můžete si je najít a s flétničkou se přidat.

Text určitě znáte, ale pro jistotu připomenu:

Ten chlumecký zámek je za lesem,
vzali mě na vojnu, nevěděl jsem.
Když vzali, tak vzali, já tam půjdu,
se svojí šavličkou bít se budu.
Šavlička broušená na dvě strany,
poveze mě od vás koník vraný.

Další zpívání bude opět přípravou na letní soustředění a zpívání u táboráku. Mnozí znáte písničku Růže z Texasu, můžete si ji poslechnout a zazpívat s nahrávkou. Jestli máte doma kytaru, zkuste poprosit rodiče, pokud umí hrát, jestli by si nezahráli s Vámi. Text i akordy posílám.

Protože nyní už máme všechny písničky, které posílám, zveřejněné na našich sborových webových stránkách, zkuste se podívat i k Růžovým dětem nebo k Plameňákům. Určitě u nich najdete další písničky, které znáte, nebo se je poslechem můžete začít učit.

Děťátka, mějte se dobře, pomáhejte rodičům a zpívejte si pro radost.☺ Milí rodiče, přeji stále dostatek sil a trpělivosti.

Se srdečným pozdravem, Helena Stojaníková