en-Teče voda, vodička

18/06/2020

Milá sborová děťátka, milí rodiče,
moc Vás zdravím a společně s velikánským pozdravem posílám i písničku pro dnešní den.

Pokud jste měli čas na písničku, kterou jsem posílala v pondělí, vzpomenete si, že jsme ji v ukázce zpívali společně s většími zpěváky, Barevnými dětmi, Plameňáky a Motýly. Na koncertě, ze kterého je ukázka, jsme společně zpívali ještě další krásnou písničku a tu jsem pro Vás připravila na dnešek.

Je opět nová, také lidová. Opět Vám ji v ukázce zazpívají vaši starší kamarádi. Je pomalejší, má krásnou melodii, která potěší každé srdíčko. Jmenuje se Teče voda, vodička. Už přemýšlíte, jestli ji náhodou neznáte? Máte pravdu. O tom, že teče vodička zpívá spousta písniček. Možná, dříve, než si ukázku pustíte, můžete vzpomínat a napočítat, kolik písniček o vodě vlastně znáte? A nemusí tam být jen slovo "voda" můžete počítat vše, co s vodou souvisí: studánku, deštíček, plavání, řeku i moře...vsadím se, že jich napočítáte velkou spoustu. Až se opět uvidíme, tak si můžeme písničky o vodě připomenout.

A teď už k naší písničce. Dnes posílám i notičky a u notiček omalovánku. Vlastně je to jen půlka omalovánky, na volné místo můžete dokreslit svůj vlastní obrázek rybníčku.

Už se moc těším, až se opět uvidíme. Ještě sice nevíme, kdy to bude možné, ale až to půjde, tak budeme jistě zpívat s velkou radostí...Úplně si Vás, milí Růžováčci, dovedu představit.☺

Zatím se mějte moc hezky, užijte si zítra první květnový den a celý víkend. Pozdravuji i všechny rodiče a děkuji za Vaši vstřícnost při předávání pozdravů a písniček dětem.

S pozdravem, Helena Stojaníková