en-Teče voda, vodička; Santiáno

18/06/2020

Milé Barevné děti a milí Plameňáci, přeji dobý den Vám i všem rodičům, kteří naše sborové "zpívání na dálku" dětem předáváte, moc děkuji.

Dnešní písnička je opět společná, připomeneme si další z lidových v úpravě Jaroslava Krčka. Jistě si vzpomenete na krásnou melodii, která potěší u srdíčka - píseň Teče voda, vodička. Dnes jsem ji poslala i Růžovým dětem a přidali jsme si k písničce i malou hru - schválně, kolik znáte písniček, ve kterých se zpívá o vodě? Můžete klidně přidat i déšť, řeku, rybníček...určitě napočítáte hodně. A umíte je všechny zazpívat? Zkuste si to!

Dnešní nahrávka je také z loňského jarního koncertu, přidávám i notičky, kdo rád maluje, může si vytisknout a vybarvit či domalovat. Písnička se zpívá docela vysoko, takže když se do toho budete chtít pustit doopravdy, pozor na volné krčky, ať je zpívání volné a krásné.

A protože jste šikovní zpěváci, přidáme si dnes ještě jednu písničku z táborákového zpěvníčku, námořnickou - Santiáno. Pokud ji ještě neznáte, zkuste si ji několikrát poslechnout, určitě si ji brzy dokážete zapamatovat. Pokud se doma učíte hrát na kytaru nebo ukulele, tak si ji zkuste zahrát, akordy jsou v příloze.

Když by se Vám chtělo zpívat víc, můžete prozkoumat stránky hlavního sboru, mají zde uložené další písničky z táborového zpěvníčku (Zelený pláně, Slavíky z Madridu, Kladivo...) Zde je odkaz: https://www.motyli-sumperk.cz/l/hlavni-sbor/

Děťátka i rodiče, moc Vás pozdravuji a přeji pěkný víkend,

S pozdravem, Helena Stojaníková