en-Stonožka, Strom, Pod naším okýnkem, Jarní slunce

11/05/2020

Ahoj děti! Dobrý den maminky a tatínkové,
posílám Vám všem velký pozdrav a taky něco k zazpívání a pro radost. Nejsou to žádné úkoly, těch máte jistě dost. Ale neměli bychom zapomínat, že si můžeme zazpívat pro radost a potěšení! Třeba nám to alespoň na chvilku zlepší náladu, když nemůžeme zatím dělat věci tak, jak jsme zvyklí.

Dnes jsou to písničky, které jsme připravovali na jarní koncert: Stonožka a Strom. Obě jsou z cyklu Elce pelce Petra Ebena.

V příloze najdete nahrávky i noty, zkuste si písničku zazpívat nejprve podle not a třeba i zpaměti. Kdo to vezme opravdu vážně, nezapomene si dát záležet na výslovnosti a také si hlídá volný krk! ☺A pokud si chcete připravit skoro opravdovou zkoušku, můžete si nejprve na rozezpívání pustit písničku Pod naším okýnkem, kterou také přikládám, nebo se vrátit k písničkám z minulých mailů. K písničce Pod naším okýnkem přidávám i notičky s doprovodem, pokud by si to chtěl zkusit nějaký klavírista.☺

Protože vím, že mnozí máte doma i mladší sourozence, přidávám další písničku, kterou jsem dnes posílala Růžovým dětem. Možná si starší zpěváčci vzpomenou, jak ji před rokem či dvěma zpívali. Je to Jarní slunce (Vozilo se na jaře) od Petra Ebena.

Kdyby mi děti chtěly napsat, jestli si zazpívaly, budu moc ráda.☺

Moc vás všechny pozdravuji a přeji, ať všechno dobře zvládáte a ať jste zdraví.

Helena Stojaníková