en-Rožnovské hodiny, Okolo Frýdku

13/07/2020

Vážení rodiče a milí zpěváčci – Barevné děti,
myslím, že je nejvyšší čas skočit z online světa zpět do toho opravdového.

Všichni víte, že připravujeme společné setkání a alespoň částečnou obnovu činnosti sboru. Protože to nám i Vám všem přináší velké množství informací, které musíme vymyslet, ověřit, schválit, předat, poslat, vstřebat a nepoplést, rozhodli jsme se, že dnešní písničkový email bude zatím poslední.

ZPÍVÁME DOMA
Tato rubrika zatím zůstane na našich stránkách dostupná, děti se můžou k písničkám kdykoli vracet (třeba i v průběhu letních prázdnin).
Do příští sezóny bychom rádi na naše stránky nachystali noty i písničky na doma, jako doplnění pravidelných zkoušek.

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ
Máme za sebou velmi zvláštní, na které nebylo možné se připravit předem. Proto moc děkuji těm, kteří velmi pomohli, abychom mohli písničky dětem posílat. Děkuji Tomášovi Motýlovi za bohatý a pečlivě uspořádaný archiv sborových audio a videozáznamů a fotografií. Moc děkuji Míše Heldesové za přípravu zábavné hudební nauky našim dětem na míru. A také velmi děkuji Tereze Kroupové za péči o naše webové stránky a pomoc se zveřejňováním všech příspěvků.
Velmi děkuji Vám, rodičům, za kladnou odezvu a podporu a také za to, že jste dětem domácí zpívání umožnili.

PÍSNIČKY A HUDEBNÍ ZÁBAVA NA TENTO TÝDEN
Barevné děti dnes dostanou dvě písničky, abychom si mohli zazpívat celý "Javorníček". Jsou to písničky Rožnovské hodiny a Okolo Frýdku. Můžete si poslouchat každou písničku zvlášť nebo si pustit celý cyklus Navrch Javorníčka a zazpívat si všech pět písniček, jak na sebe navazují. Posílám také noty k oběma písním.

A samozřejmě nebude chybět ani hudební zábava. Tentokrát pro vás Míša připravila křížovky a kvíz, za odměnu na Vás opět čeká hudební pohádka.

Všem posílám mnoho pozdravů a na všechny děti už se opravdu moc těším, ať už se uvidíme v pondělí, či v následujících týdnech.

Mějte se krásně, Helena Stojaníková.