en-Rožnovské hodiny, Okolo Frýdku

13/07/2020

Vážení rodiče a milí zpěváčci – Plameňáci,
myslím, že je nejvyšší čas skočit z online sborového světa zpět do toho opravdového.

Všichni víte, že připravujeme společné setkání a alespoň částečnou obnovu činnosti sboru. Protože to nám i Vám všem přináší velké množství informací, které musíme vymyslet, ověřit, schválit, předat, poslat, vstřebat a nepoplést, rozhodli jsme se, že dnešní písničkový email bude zatím poslední.

ZPÍVÁME DOMA
Tato rubrika zatím zůstane na našich stránkách dostupná, děti se můžou k písničkám kdykoli vracet (třeba i v průběhu letních prázdnin).
Do příští sezóny bychom rádi na naše stránky nachystali noty i písničky na doma, jako možné doplnění pravidelných zkoušek.

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ
Máme za sebou velmi zvláštní období, na které nebylo možné se připravit předem. Proto moc děkuji těm, kteří velmi pomohli, abychom mohli písničky dětem posílat. Děkuji Tomášovi Motýlovi za bohatý a pečlivě uspořádaný archiv sborových audio a videozáznamů a fotografií. Moc děkuji Míše Heldesové za přípravu zábavné hudební nauky našim dětem na míru. A také velmi děkuji Tereze Kroupové za péči o naše webové stránky a pomoc se zveřejňováním všech příspěvků.
Velmi děkuji Vám, rodičům, za kladnou odezvu a podporu a také za to, že jste dětem domácí zpívání umožnili.

PÍSNIČKY A HUDEBNÍ ZÁBAVA NA TENTO TÝDEN
Dnes pro Vás Míša nachystala kvízy a křížovky a na závěr opět veselou odměnu.
Od března jsme přišli o devatenáct společných zkoušek. Ve skutečnosti by jich bylo asi o něco méně, protože by některé odpadly z důvodu zájezdu jiných oddělení. Ale za devatenáct zkoušek máte ve svých emailech a na našich webových stránkách rozsáhlý repertoár za polovinu sezóny a navíc spoustu písniček k letnímu táboráku. Písničky jsem vybírala tak, abyste se nemuseli učit úplně nové, ale mohli jste si poslechem připomenout ty, které jste už zpívali, nebo slyšeli ve zkouškách. Myslím, že by bylo prima před naším setkáním si některé z nich připomenout, abychom si společné zpívání pěkně užili. Určitě si připomeňte I never ever touched a Rainbow, také Stojí hruška v širém poli, Okolo Bludova, Když jsem já šel skrze Louny a Hodinářský krámek. Pokud jste sledovali lidové písničky, bude se nám na rozezpívání hodit Káča má, Teče voda, vodička, Pase ovčačka nebo Navrch Javorníčka (třeba zvládneme celé, posílám poslední dvě písničky a na webových stránkách bude ke stažení celý cyklus). Pokud jste si písničky tiskli a ukládali, přineste si je s sebou ve složce, kdyby bylo potřeba nahlédnout do not. Já na pondělní setkání nachystám i kytaru, abychom si mohli zazpívat třeba Tam za tou duhou, Sponu, Sbohem lásko a další písničky z našeho táborákového zpěvníku. Vidíte, je jich tolik, že to snad ani za to první setkání nestihneme... V dalších zkouškách se budeme potkávat po skupinkách, zvlášť alty, zvlášť soprány. Je to příležitost nachystat si vícehlasé písničky do příštího roku. Protože se nám zkoušky kryjí s Barevnými dětmi a není možné mít všechny děti najednou ve zkušebně, budeme se opět dělit s Vítkem. I on už se na vás těší.

Všem posílám mnoho pozdravů a na všechny děti už se opravdu moc těším, ať už se uvidíme v pondělí či v následujících týdnech.

Mějte se krásně, Helena Stojaníková