en-Říkadla (Vzala v květnu husa flétnu)

19/05/2020

Milí zpěváčci, milí rodiče,
všechny Vás moc zdravím a posílám pondělní porci písničkového potěšení.

Nejprve novinka: na našich sborových stránkách www.motyli-sumperk.cz jsme umístili všechny písničky, které jste dosud dostali mailem. Najdete je v menu ZPÍVÁME DOMA. Nyní máte možnost vrátit se na webových stránkách kdykoli k předchozím mailům a nahrávkám, ale také se můžete podívat k mladším nebo starším oddělením. Barevné děti si určitě můžou zazpívat i písničky určené Růžovým dětem, většinu dobře znají. Také budeme průběžně jednotlivé odkazy doplňovat, když najdeme nějaký zajímavý materiál.

Minule jsem zvala k nahlédnutí na stránky našeho SVČ Doris pokud děti rády malují, mohou se přidat nejen zpěvem, ale také obrázkem.

Dnes posílám Barevným dětem písničku speciálně pro ně připravenou. Oblíbená Říkadla ("Vzala v květnu husa flétnu"...) si děti můžou pustit z tohoto odkazu. Tentokrát jsem pro děti, které si třeba nepamatují celou písničku, přidala text přímo do přehrávání.

Můžete se také podívat na další naši písničku (Vozilo se na jaře).

Také bych chtěla Barevné děti oslovit a pozvat ke společnému dílu: pokud rádi malujete, můžete nám pomoci vyzdobit i další písničky, třeba Divné zvíře nebo Prasátka a pejsky. Podívejte se k Růžovým dětem, písničky si můžete stáhnout, poslechnout a zazpívat, aby Vám malování šlo pěkně od ruky.

Protože se děti už dlouho neviděly se svými sborovými kamarády a třeba na sebe nemají ani žádný kontakt, chtěla bych jim umožnit alespoň touto cestou poslat nějaký vzkaz nebo pozdravení. Pokud máte chuť poslat ostatním pozdrav, napište mi a já to ráda přidám do pravidelných mailů. ☺

Myslím na všechny děti a rodiče, doufám, že se Vám v rámci možnosti daří dobře. Všem moc držím palce, ať vše dobře zvládneme.

S pozdravem, Helena Stojaníková