en-Pletu, pletu pomlázku; On your bike

25/05/2020

Ahoj zpěváčci, dobrý den, milí rodiče,
opět oslovuji děti i rodiče s pozdravem a písničkami pro radost a potěšení. Dnes velmi myslím na to, že především díky rodičům mají děti v tomto období možnost alespoň tohoto vzdáleného kontaktu s písničkami, zpíváním, se sborem. Proto bych Vám chtěla poděkovat za Vaši ochotu dětem moje pozdravy předávat. Pozdravy patří samozřejmě Vám všem, dětem i rodičům, společně.

Dnes pro Vás mám nachystáno více speciálních pozdravů: ten první je od naší Míši Heldesové, která pro děti také připravila něco, co se nám při našem společném muzicírování bude jistě hodit:

Moji milí Plameňáci,
týdny utíkají a ruch pondělních zkoušek mi chybí čím dál tím víc. Když si na ně teď vzpomenu, vybaví se mi přerozdělování pytlíků s bonbóny o pauze mezi zkouškami nebo věčné běhání po chodbě bez papučí :-). A pak také, jak jinak váš zpěv, neboť když zaberete, říkám si v duchu v kanceláři: "Páni, ti jsou letos šikovní!"
Vím, že teď doma nelenošíte a sluníčko za oknem sledujete přes hromádku sešitů a učebnic. Přesto věřím, že si s výběrem písniček na doma občas na nás vzpomenete a s chutí si zazpíváte.
Teď vás možná trošku vyděsím. Kromě písniček jsme si pro vás připravili i trochu hudební teorie. No už vás slyším: "Ách jo, to bude otrava." Nemračte se, usmějte se a mrkněte na to. Občas vám kousínek teorie pošleme, ale jen proto, aby vám zpívání z not šlo lépe. Vy "ZUŠkoví" to budete mít za 5 minut hotové a vy "neZUŠkoví" to zkuste, možná se vám pak nové skladby budou lépe učit.
Usmívejte se, co nejvíc a buďte zdraví.
Míša

Druhý pozdrav je od naší sborové kamarádky Radky Rozkovcové. Plameňáci si ji jistě pamatují z letního soustředění na Švagrově, kde jste společně muzicírovali, hráli na boomwhackery a všelijak se veselili s muzikou. Na letošní soustředění jsme s Radkou opět domluvené, takže se můžeme těšit na společné setkání, snad se vše zadaří.

Ahoj kamarádi,
posílám vám svoji autorskou velikonoční písničku jako zamávání z Olomouce, natočili jsme ji na Květnou neděli doma s mými dětmi a nahrála jsem do ní spoustu hudebních nástrojů. Spočítáte po sluchu, kolik jich tam je a které? Jestli se vám bude písnička líbit, můžete se ji naučit.
K doprovodu můžete použít po celou dobu střídání tónů D a A, na jakýkoli nástroj. Když už se nemůže chodit koledovat na šmigrust, pořád si můžeme zpívat, a to je skvělé!
Tady je písnička s obrázky a v příloze jsou noty.
Opatrujte se, myslím na vás a těším se na viděnou, třeba na letním Švagrově nebo na nějakém vašem koncertě!
Radka Rozkovcová

Děťátka, já moc děkuji Míše i Radce i všem přátelům, kteří se ozývají posílají dobrou náladu. A jsem moc ráda, že i my můžeme naší dobrou náladou přispět. Každý z nás. Třeba tak, že nebudeme doma jako bručouni, ale uděláme radost našim blízkým - pěkným úsměvem, nebo si vzpomeneme na někoho, koho jsme už dlouho neviděli a napíšeme mu milý pozdrav. To všechno, i když se to zdá malinko, může být moc důležité a prospěšné... A kdyby přece jen bylo potřeba více povzbuzení, zkuste si připomenou tuhle písničku, noty a text posílám v příloze.

Nezapomeňte se podívat i k mladším dětem na našich stránkách, třeba i tam objevíte oblíbenou písničku.

Snad Vás dnešní písničky potěšily, po velikonocích pošlu zase další. A kdybyste mi, děti, chtěly napsat, jak se máte a co byste si chtěly třeba poslechnout nebo doma zazpívat, budu jen ráda.☺ Moc Vás všechny pozdravuji, děti i rodiče a myslím na Vás,

Helena Stojaníková