en-Pletu, pletu pomlázku; Čarodějnice; Známý obr Mydlidub

25/05/2020

Ahoj děti a dobrý den maminky a tatínkové,
máme tu opět pondělí a náš pravidelný písničkový pozdrav. Přiznám, že mi naše společné setkávání moc chybí a už se těším na nějakou dobrou zprávu, kdy se dozvíme, že opět můžeme zpívat společně. Dnes bych chtěla zvlášť pozdravit všechny rodiče a poděkovat, že dětem umožníte alespoň touto cestou kontakt se sborem a písničkami, vím, že bez Vás a Vaší pomoci by to nebylo možné.

Před námi jsou Velikonoce, i když letos je budeme prožívat hlavně doma. Věřím, že si je dokážeme i tak připravit pěkné a možná k tomu napomůže i následující písnička. Je to pozdrav od naší sborové kamarádky Radky Rozkovcové, která bydlí v Olomouci, občas za námi jezdí a nikdy s prázdnou. Vždy má s sebou nějakou pěknou písničku. Tuto velikonoční posílá i s pozdravem pro všechny naše děti:

Ahoj kamarádi,
posílám vám svoji autorskou velikonoční písničku jako zamávání z Olomouce, natočili jsme ji na Květnou neděli doma s mými dětmi a nahrála jsem do ní spoustu hudebních nástrojů. Spočítáte po sluchu, kolik jich tam je a které? Jestli se vám bude písnička líbit, můžete se ji naučit.
K doprovodu můžete použít po celou dobu střídání tónů D a A, na jakýkoli nástroj.

Když už se nemůže chodit koledovat na šmigrust, pořád si můžeme zpívat, a to je skvělé!
Tady je písnička s obrázky a v příloze jsou noty.
Opatrujte se, myslím na vás a těším se na viděnou, třeba na letním Švagrově nebo na nějakém vašem koncertě!
Radka Rozkovcová☺ 

A jaké písničky ještě dnes v tomto pozdravu najdete?

Pamatujete si na písničku o Čarodějnici? Vzpomenete si, jaká byla? Že to nebyla žádná strašidelná ježibaba? Pokud si nemůžete vzpomenout, tak to vůbec nevadí, protože dnes si písničku můžete poslechnout, připomenout a zazpívat. Opět přidávám i notičky, kdyby si někdo chtěl připomenout slova. A že jich tam je! Celé tři sloky! Pozor, ať si nepopletete začátek první a druhé sloky, to se snadno stane.☺

Druhá písnička pro radost bude pořádný randál: Známý obry Mydlidub na nohu mi včera dup...pozor, až při zpívání (a dupání) nezboříte celý dům. Pamatujete si ještě, jak se do písničky tleská? Klidně to můžete naučit sourozence nebo rodiče. Určitě to bude větší zábava!

Na závěr přidávám ještě jeden malý slíbený dáreček speciálně pro Vás, Růžové děti. Najdete ho na tomto odkazu:

Doufám, že vám písničky udělají radost. Já Vám zase další pošlu po Velikonocích. Pokud byste chtěli zpívat víc, můžete se podívat na našich webových stránkách i k Barevným dětem, jistě tam najdete něco, co by se Vám mohlo líbit. Já Vám přeji, ať se máte všichni hezky a užijete si společný čas. A moc se těším, až to zase bude možné a budeme zpívat společně. ☺

A kdyby jste mi, děti, chtěly napsat, jak se Vám daří a jestli si zpíváte, tak určitě můžete, budu moc ráda. ☺

S pozdravem, Helena Stojaníková