en-Okolo Třeboně

22/06/2020

Milá děťátka, milí rodiče,
moc Vás zdravím a posílám pondělní zpívání pro Růžové děti.

I dnes pro děti Míša připravila zábavnou hudební teorii. Víme, že menší děti se neobejdou bez trošky rodičovské pomoci, proto moc děkujeme, pokud najdete chvilku, abyste s dětmi dnešní hudební teorii prošli. Nebojte se slova teorie (nějak mě nenapadá lepší a méně strašidelné). Když se podaří, abychom se společně s dětmi prokousali tímto základem, bude jim hudební zápis přístupnější a lépe se budou orientovat. Samozřejmě si všechno společně projdeme, až se zase uvidíme. Pokud chvilku najdete a nemáte z "teorie" děs a hrůzu, čeká děti na konci dnešního dílu hudební pohádka. Nebo rovnou dvě.

A jaká je dnešní písnička?

Naše Růžové děti mají mnoho oblíbených a jednou z nich je i lidová písnička Okolo Třeboně. Když jsme si ji zpívali, tak jsme si povídali o tom, co je to Třeboň? Vzpomenete si? Je to krásné město, které leží v Jižních Čechách. Kromě toho, že se tam pasou koně (jako v té písničce), tak je kolem spousta rybníků a ty jsou plné kapříků.

Písničku tentokrát nezpívají naše děti, ale posílám odkaz na moc pěkné provedení v úpravě Jaroslava Krčka. 

Notičky s textem najdete v příloze a kdo rád maluje, může si vybarvit omalovánku.

Vše, co posíláme je dětem i rodičům pro potěšení a příjemné společné trávení volného času. Netrapte se, pokud nestihnete projít vše, děti to doženou, až se zase uvidíme.

Všem posílám mnoho pozdravů a doufám, že se máte dobře. Je to náročné období pro mnoho rodin, proto moc držím palce, ať vše dobře zvládáte

Helena Stojaníková