en-Mal som jednu kopaničku

08/06/2020

Milí Barevňáčci, milí rodiče,
nastal čas našeho pravidelného pondělního setkání ve zkušebně na Komíně. Ve zkušebně jsem zatím sama, ale alespoň takto na dálku Vás všechny moc zdravím a posílám opět jednu oblíbenou písničku našich sborových dětí. Rodiče prosím o předání dětem a moc děkuji za spolupráci.

Dnes se Barevné děti dopustí dvojhlasu. Ty, které už byli mezi "barevnými" v loňském roce, si můžou písničku připomenout a zopakovat. Kdo postoupil teprve letos, tak už ji sice také zpíval, ale neměli jsme dost času si ji pořádně zapamatovat. Proto jsem pro Vás připravila nejen noty a nahrávku, ale také nahrávku každého hlasu zvlášť. Určitě jste nezapomněli, kdo je soprán a kdo alt. Tak si můžete najít tu svoji správnou nahrávku a zkuste si se mnou zazpívat. Pro děti, které si nepamatují text, přidávám i noty. Když to nepůjde napoprvé, nevadí, můžete si svůj hlas nejprve několikrát poslechnout a pak se postupně přidat. Však to znáte ze zkoušky. Až si budete jistí, zkuste to společně s nahrávkou z loňského Jarního koncertu: 

Tak co, jak vám to šlo? ☺

Míša Vám opět připravila trochu zábavy se základy hudební teorie. Schválně zkuste, jestli s i s tím sami poradíte. Možná někdo bude potřebovat pomoc rodičů, tak o ni pěkně požádejte. Zatím ještě v pracovním listu nenajdete notičky, zato tam najdete spoustu pěkných písniček, obrázků a zábavných úkolů. Tak se nebojte a koukněte na to.

Mějte se, děťátka i rodiče, moc hezky a když to půjde, užívejte si krásné dny i s písničkou,

Helena Stojaníková